Správna stoličkaAko má vyzerať “zdravá” kancelárska stolička?


Rozhodli ste sa práve že si kúpite nové, luxusné, pracovné kreslo či stoličku? Na názornom obrázku Vám vysvetlíme čo všetko by ste mali  požadovať na Vašej novej stoličke. Kúpte si podobnú stoličku ako Vám doporučujeme a budete spokojní, s tým, že ste urobili niečo pre svoje zdravie.

1. Design je síce důležitý, ale uvedomte si že, Vaše zdravé sedenie má predsa len prednosť. Preto sa nebojme aj zvláštnych tvarov – oratopedycky vyzerajúcich stoličiek.

2. Ako vidíte na obrázku opierky pod lakte by mali byť súčasťou stoličky, v ideálnom prípade by mali mať nastaviteľnú výšku tak, aby ste mohli mať opreté lakte v 90°uhle a pri tom dosiahli na klávsenicu, porpípade pracovnú dosku.

3. Opierka pod hlavu. Je základom kvalitného sedenia – tiež by mala byť nastaviteľná výška opierky. Je to důležité pre Vašu krčnú chrbticu, ktorá býva u pracovníkov v kanceláriach postihnutá ako prvá.

4. Snáď základným pravidlom, ktoré ani nemúsime pripomínať je nastaviteľná výška sedenia, ďalej nastavenie uhlu opierky pod chrbát  a kolečka pre ľahšiu mnipuláciu.

Comments