Gymnastika10minutovka pre zdravie vašeho chrbta

Výskušajte veľmi rýchlu rozcvičku priamo z miesta kde sedíte. Len pár minút denne a ušetríte si kopec nepríjemnosti a zdravotných komplikácii. Takže vystrite chrbát a pustite sa spolu s nami do cvičenia priamo vo Vašej kancelárii…

Cvik č.1: Začneme s krčnou chrbticou. Sadnite si rovno, vystrite chrbát, ruky položte na opierky pod lakte. Otáčajte krkom doľava, doprava v niekoľkých opakovaniach, ideálnych je 5 az 10 opakovaní. Potom pochybujte hlavou dopredu a dozadu, rovnakým počtom opakovaní ako u pohybov do strán.

Cvik č.2: Otáčajte sa striedavo ľavým a pravým ramenom pred seba – precvičíte si tak hrudnú časť chrbtice, a ak si k tmu trúfnete aj založiť ruky do záhlavia, cvičenie bude ešte úspešnejšie.

Cvik č.3: Poznáte klasický mačací chrbát? Dá sa zvládnuť aj z vašej stoličky. Stačí keď pomaly zaguľatíte chrbát a potom ho pomaličky začnete narovnať. Zopár opakovaní a budete ako znovuzrodení.

Cvik č.4: Nezabúdajte, že dlhým sedím okrem chrbta trpia aj vaše nohy. Preto ako prevenciu kŕčových žíl a opúchajúcich členkov odporúčame nasledujúce krátke cvičenie, ktoré pomôže prekrviť Vaše lýtka. Nohy položte celým chodidlom na zem. Teraz jednu nohu striedavo zdvíhajte na špičku a potom zase na zem. Zopakujte 10krát. Nohy vymeňte a zopakujte aj s druhou nohu. A nakoniec posledných 10 opakovaní s obidvoma nohami naraz – a vaše nohy Vám budú zato vďačné.

 

Comments