Detský nábytok pre každéhoPrakticky, funkčne a pekne vybaviť detskú izbu nie je ľahké. Deti nám rastú pred očami, ich návyky a potreby sa rýchlo menia. Veľkou chybou je robiť deťom z ich kráľovstva skladisko vyradeného nábytku. Nezabúdajte, že naše ratolesti sú jedinečné osobnosti, ktoré si zaslúžia svoje malé kráľovstvo. A to ich kráľovstvo by malo odzrkadľovať ich vkus aj osobnosť. Iné sa však hodí pre predškolské deti, iné pre školákov a iné pre študentov.

Tým najmenším postačí vhodný koberec, na ktorom sa väčšinou hrajú, jedna skriňa na oblečenie a zopár poličiek. Naopak úložného priestoru na hračky, knižky a stavebnice nie je nikdy dosť. Prehľadne ich uložíme, upraceme a schováme do umývateľných plastových krabíc, farebných boxov a pojazdných kontajnerov na kolieskach. V špecializovaných obchodoch sa predávajú veselé koberce s detskými motívmi, ktoré sa deťom veľmi páčia. Mať na koberci križovatku a plán mesta je pre trojročného chlapca veľká zábava, rovnako ako slečny ocenia koberec s motívom ruží od spiacej princeznej.

Izba pre školáčika

Budúci prváci sa určite tešia, až sa z nich stanú veľkí školáci, ich rodičia už podstatne menej. Tu už sa nad zariadením musíte zamyslieť. Najlepšou voľbou bude detský nábytok. Nesmiete zabúdať na písací stolík, samozrejmosťou by mala byť odkladacia časť a zásuvky. Kvalitná stolička zabezpečí pohodlné sedenie pri písaní domácich úloh. Okolité vybavenie izby sa tiež začne meniť. Koberec z detskými motívmi vymeňte za jednoduchý, kontajneri s hračkami odneste do podkrovia. Namiesto nich pridajte do izby viac poličiek a komodu, či skrinku.  Tak vznikne dostatok úložného priestoru. Školák už bude mať svoje tajomstvá, ktoré si bude chcieť ukryť pred zrakom ostatných. Komoda bude tým správnym úkrytom.

Spýtajte sa na názor dieťaťa

Nie je ľahké vybaviť detské izby hneď na prvý krát. Aj keď sa to možno zdá byť jednoduché. Postupne prídete nato, čo vaše dieťa potrebuje a čoho má navyše. Vždy však treba myslieť predovšetkým na jeho potreby a požiadavky. Pamätajte, že pokiaľ bude odkladacieho priestoru dostatok určite bude spokojné. Na druhej strane nezabúdajte, že maličký štvorročný jedinec neocení novú komodu. Toho nadchnete skôr farebným doplnkom, či hravou tapetou v miestnosti. Niekedy je menej viac a pri zariadzovaní izbičky vášho dieťatka to rozhodne platí dvojnásobne. Neuberte mu z priestoru zbytočnými kusmi nábytku. Voľte radšej vzdušnosť a ľahkosť. Jemnejšie farby a samozrejme nezabúdajme na jeho vlastný vkus a predstavu. Len tak sa v nej bude cítiť naozaj príjemne.

Comments